loader
Partner – niedoceniany styl myślenia FRIS®

Partner – niedoceniany styl myślenia FRIS®

Być PARTNEREM we FRIS-ie®  to ciężki kawałek chleba. Podejrzewam, że większość partnerów  podobnie jak ja, nie pogodziła się z „wyrokiem” od razu. Trochę wody musiało upłynąć zanim każdy PARTNER stanął przed lustrem, spojrzał mokrymi od łez oczami i  zaakceptował siebie takim jakim jest. Czy i dlaczego partnerzy na każdym kroku są piętnowani przez osoby o innym styl myślenia? Jak pokochać swoje prawdziwe „JA”?

Partnerskie problemy z przymrużeniem oka

To  oczywiście trochę prześmiewcze podejście do tematu, ale przypuszczam, że nie jeden PARTNER miał myśli, że partnerski styl myślenia FRIS® to nie jego bajka. Może statystyki wyglądają nieco korzystniej dla kobiet niż dla mężczyzn, bo to właśnie Panów taka FRIS-owa® diagnoza może zaboleć. Dlaczego?

Partnerstwo nie jest męskie

Spora męska część partnerów może mieć wciąż problem z czymś tak absolutnie przyziemnym jak stereotypy. Wiadomo, nadal popularny kult samca alfa, delikatnie mówiąc nie wpisuje się w partnerski styl myślenia. Oczywiście jest to absolutnie błędne myślenie. Chociaż styl myślenia PARTNER występuje w zdecydowanej większości u kobiet niż u mężczyzn, to nie ma on nic wspólnego ze „zniewieściałym” zachowaniem.

Partner nie nadaje się do walki

Partnerzy podchodzą do rozwiązywania problemów bardziej dyplomatycznie, co nie oznacza, że są podatni na manipulacje. To nie są osoby stawiające na jedną kartę, łatwo ulegające emocjom. Z punktu widzenia teorii gier, PARTNERZY  nie działają w myśl zasady „bij i rządź” lecz na „win-win”.

Partnerem FRIS® łatwo manipulować

Do PARTNERA nie raz może przylgnąć opinia mało asertywnej duszy, nie nastawionej na cel, unikającej schematów i zwykle działającej poza wspólnym, grupowym systemem . Panuje jednak pogląd, że można mu to wybaczyć, gdyż często weźmie na siebie krzyż w postaci zadań – jako firmowa Matka Teresa.

Ten mit również jest wyssany z palca. To, że partner to gracz zespołowy nie oznacza, że ma „miękki” charakter. Partnerowi będzie zależeć na tym, żeby osiągnąć sukces nie poprzez poświęcenie (siebie samego czy innych) lecz przez dobrą współpracę i zrozumienie.

Styl myślenia FRIS® Partner – Podsumowanie

Jako ludzie często ulegamy stereotypom i utartym szlakom myślenia, co wynika trochę z niewiedzy, a trochę z lenistwa. Oceniając każdy styl myślenia FRIS® należy skupiać się na zaletach konkretnych stylów, na dobrych cechach, które można skutecznie wykorzystać do osiągania kolejnych celów.

Styl myślenia FRIS® PARTNER to idealny łącznik między konkretnymi członkami drużyny, a jego empatia to niekwestionowana zaleta, która pozwoli skutecznie rozwiązać wiele konfliktów i zapewni „ludzki” charakter każdemu zespołowi.

Previous Post<div class="fl button3"><a class="treson_prev_post tt-button" title="Style myślenia FRIS® w zespole – jak powinien wyglądać idealny zespół?" href="http://www.proupsolutions.pl/style-myslenia-fris-zespole-wygladac-idealny-zespol/"><i class="fa fa-long-arrow-left"></i></a></div>
X

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy!