loader
Style myślenia FRIS w zespole – jak powinien wyglądać idealny zespół?

Style myślenia FRIS w zespole – jak powinien wyglądać idealny zespół?

Budując  zespól trzeba być przygotowanym na to, że nie zawsze będzie w nim panować „rodzinna atmosfera”. W końcu wiadomo, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach.  Nie raz, a czasem nawet nie dwa, napięte sytuacje dotyczące terminów czy celów wywołają poważny konflikt wewnątrz grupy. Co zrobić, żeby napięcia nie zamieniły się w wojnę? Jak wykorzystać style myślenia FRIS do budowania zespołu i jego prawidłowego funkcjonowania?

Zrozumienie styli myślenia FRIS, a konflikty w zespole

O ile przy budowaniu zespołu często możemy dokonywać decyzji w zakresie wyboru członków, o tyle w zdecydowanej większości działamy w określonym „teamie”. W takim wypadku kluczowe jest zrozumienie stylów działania i myślenia FRIS do lepszej komunikacji, a tym samym poprawienia skuteczności zespołu. Konflikty zawsze mają podobną budowę i podobne efekty – częściej dzielą, niż łączą. FRIS zakłada, że problemy z komunikacją w zespole wynikają nie ze złośliwości czy złych zamiarów, lecz z braku zrozumienia. Nie chodzi tu jednak o niemożliwość wyrażenia się, a o różnice w  stylach myślenia i wynikające z nich działania. Nie każdy potrzebuje, żeby prostą różnice zdań dotyczącą doboru kontrahenta drobiazgowo przeanalizować (BADACZ)  albo wprost przeciwnie – udawać, że kłótnia, która pawie skończyła się rzuceniem wypowiedzenia nigdy nie miała miejsca i nie potrzeba o niej rozmawiać (ZAWODNIK). Pojęcie, jak konkretni członkowie zespołu myślą, czują i działają powoduje, że operujemy w nim wydajniej i szybciej unikając niepotrzebnych konfliktów, które rodziłyby się z braku zrozumienia pewnych mechanizmów myślowych.

Różne style myślenia to kreatywność w zespole

Tworząc idealny zespól w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę nad jakimi projektami będzie działać.  Inaczej wyglądać będzie wymarzony zespół badawczy, inaczej marketingowy, a jeszcze inaczej – sprzedażowy. Każdy styl myślenia jest unikatowy.  Dobranie członków w odpowiedni sposób może przyczynić się do powstania niezmiernie kreatywnego zespołu. Przy  budowaniu „teamu”  kreatywnego różnorodność jaką daje FRIS jest wielką zaletą, dzięki której na wierzch wyjdzie masa świeżych, różnorodnych pomysłów czy unikalne wizje i kursy.

Te same style myślenia FRIS w zespole to też siła!

Nie każdy dział  w firmie wymaga kreatywności. Zespół badawczy złożony z samych badaczy może osiągać niecodzienne wyniki. Pamiętać należy, że style myślenia i działania FRIS to pewne wytyczne, które należy brać pod uwagę przy tworzeniu i optymalizowaniu działania teamów.

Next Post<div class="fr button3"><a class="treson_next_post tt-button" title="Partner – niedoceniany styl myślenia FRIS" href="http://www.proupsolutions.pl/partner-niedoceniany-styl-myslenia-fris/"><i class="fa fa-long-arrow-right"></i></a></div>
X

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy!