loader
Style myślenia FRIS® w zespole – jak powinien wyglądać idealny zespół?

Style myślenia FRIS® w zespole – jak powinien wyglądać idealny zespół?

Budując  zespól trzeba być przygotowanym na to, że nie zawsze będzie w nim panować „rodzinna atmosfera”. W końcu wiadomo, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach.  Nie raz, a czasem nawet nie dwa, napięte sytuacje dotyczące terminów czy celów wywołają poważny konflikt wewnątrz grupy. Co zrobić, żeby napięcia nie zamieniły się w wojnę? Jak wykorzystać style myślenia FRIS do budowania zespołu i jego prawidłowego funkcjonowania?

Zrozumienie styli myślenia FRIS®, a konflikty

O ile przy budowaniu zespołu często możemy dokonywać decyzji w zakresie wyboru członków, o tyle w zdecydowanej większości działamy w określonym „teamie”. W takim wypadku kluczowe jest zrozumienie stylów działania i myślenia FRIS® do lepszej komunikacji, a tym samym poprawienia skuteczności zespołu. Konflikty zawsze mają podobną budowę i podobne efekty – częściej dzielą, niż łączą. FRIS® zakłada, że problemy z komunikacją w zespole wynikają nie ze złośliwości czy złych zamiarów, lecz z braku zrozumienia. Nie chodzi tu jednak o niemożliwość wyrażenia się, a o różnice w  stylach myślenia i wynikające z nich działania. Nie każdy potrzebuje, żeby prostą różnice zdań dotyczącą doboru kontrahenta drobiazgowo przeanalizować (BADACZ)  albo wprost przeciwnie – udawać, że kłótnia, która pawie skończyła się rzuceniem wypowiedzenia nigdy nie miała miejsca i nie potrzeba o niej rozmawiać (ZAWODNIK). Pojęcie, jak konkretni członkowie zespołu myślą, czują i działają powoduje, że operujemy w nim wydajniej i szybciej unikając niepotrzebnych konfliktów, które rodziłyby się z braku zrozumienia pewnych mechanizmów myślowych.

Różne style myślenia to kreatywność

Tworząc idealny zespól w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę nad jakimi projektami będzie działać.  Inaczej wyglądać będzie wymarzony zespół badawczy, inaczej marketingowy, a jeszcze inaczej – sprzedażowy. Każdy styl myślenia jest unikatowy.  Dobranie członków w odpowiedni sposób może przyczynić się do powstania niezmiernie kreatywnego zespołu. Przy  budowaniu „teamu”  kreatywnego różnorodność jaką daje FRIS® jest wielką zaletą, dzięki której na wierzch wyjdzie masa świeżych, różnorodnych pomysłów czy unikalne wizje i kursy.

Te same style myślenia FRIS® to też siła!

Nie każdy dział  w firmie wymaga kreatywności. Zespół badawczy złożony z samych badaczy może osiągać niecodzienne wyniki. Pamiętać należy, że style myślenia i działania FRIS® to pewne wytyczne, które należy brać pod uwagę przy tworzeniu i optymalizowaniu działania teamów.

Next Post<div class="fr button3"><a class="treson_next_post tt-button" title="Partner – niedoceniany styl myślenia FRIS®" href="http://www.proupsolutions.pl/partner-niedoceniany-styl-myslenia-fris/"><i class="fa fa-long-arrow-right"></i></a></div>
X

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy!